دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب 72 سخن عاشورایی

کتاب 72 سخن عاشورایی | بلوط سفید
کتاب 72 سخن عاشورایی
55,000 تومان

کتاب 72 سخن عاشورایی

کتاب 72 سخن عاشورایی

کتاب حاضر گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای درباره‌ی مسائل مختلف مربوط به نهضت حسینی می‌باشد که از خرداد 1368 تا تیرماه 1390 در محافل و مجالس گوناگون ایراد و در قالب 72 سخن جمع‌آوری شده است. برخی از این بیانات مانند سخن 2 و 5 صرفاً در حد چند عبارت و برخی همچون سخن 27 و 44 بنا بر مقتضیات زمان و اهمیت مطلب دارای حجم بیشتری می‌باشد.
همچنین در سخن 72 دعاهایی که معظم له با محتوای مطالب مربوط به حماسه‌ عاشورا در سخنرانیهای مختلف ایراد فرموده‌اند جمع آوری و ارائه شده است. درج مطالب در این کتاب بر اساس ترتیب زمانی صورت گرفته اما برای یاری به خوانندگانی که به مطالعه‌ موضوعی مطالب علاقه دارند، راهنمای مطالعه‌ موضوعی نیز در ابتدای کتاب ارائه شده است.


صفحاتی از کتاب


قیام امام حسین (ع) موتور حرکت قرون اسلامى

ماجراى حسین بن على ، حقیقتاً موتور حرکت قرون اسلامى در جهت تفکرات صحیح اسلامى بوده است. هر آزادیخواه و هر مجاهد فی سبیل الله و هر کس که میخواسته است در میدان خطر وارد بشود، از آن ماجرا مایه گرفته و آن را پشتوانه‌ روحى و معنوى خود قرار داده است.
تشخیص به موقع تکلیف؛ مهمترین درس نهضت حسینی

در قضیه‌ حرکت عاشورا، نکات بسیار زیادى هست که اگر دنیاى اسلام و متفکرین جهان اسلام درباره‌ی آنها، از ابعاد مختلف بررسى کنند، راههاى زندگى اسلامى و تکلیف نسلهاى مسلمان در شرایط مختلف، از این حادثه و آنچه ‏که از مقدّمات و مؤخرات، آن را احاطه کرده است، معلوم خواهد شد.
یکى از این درسها، این نکته‌ی مهم است که حسین بن على در یک فصل بسیار حساس تاریخ اسلام، وظیفه‌ اصلى را از وظایف گوناگون و داراى مراتب مختلف اهمیت، تشخیص داد و این وظیفه را به انجام رساند. او در شناخت چیزى که آن روز دنیاى اسلام به آن احتیاج داشت، دچار توهم و اشتباه نشد. در حالى که این، یکى از نقاط آسیب‌پذیر در زندگى مسلمین، در دورانهاى مختلف است؛ یعنى اینکه، آحاد ملت و راهنمایان آنها و برجستگان دنیاى اسلام، در برهه‌اى از زمان، وظیفه‌ اصلى را اشتباه کنند. ندانند چه چیز اصلى‏ است و باید به آن پرداخت و باید کارهاى دیگر را ـ اگر لازم شد ـ فداى آن کرد؛ و چه چیز فرعى و درجه‌ی دوم است و هر حرکت و کارى را به قدر خودِ آن باید اهمیت داد و برایش تلاش کرد.


موضوعات مهم

  • تحلیل تاریخ اسلام از بعثت تا عاشورا
  • حسینی بودن؛ تنها راه سعادت
  • عوامل انحطاط جامعه‌ی اسلامی
  • کربلا؛ الگوی امتحان شده و همیشگی ما
  • ارزش والای شهادت
  • اهمیت و نقش مجاهدت حضرت زینب و امام سجاد
  • نهضت عاشورا؛ پشتوانه‌ی انقلاب اسلامی

مشخصات کتاب
شابک9789642951352
نویسنده

علیرضا مختارپور قهرودی

زبانفارسی
ناشرانقلاب اسلامی
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه296
سال انتشار1401

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب