دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب گفت و‌ گو با مرگ

کتاب گفت و‌ گو با مرگ | بلوط سفید
کتاب گفت و‌ گو با مرگ
 • موجودی: موجود
 • ناشر: انتشارات نی
 • کد کالا: 2190112
 • ISBN/شابک: 9789643125752
130,000 تومان

کتاب گفت و‌ گو با مرگ

کتاب گفت و‌ گو با مرگ

این کتاب شرح چند ماه زندانی است که آرتور کوستلر در دوران جنگ داخلی اسپانیا در خوف از اعدام سپری کرده است. کتاب کاملاً مستند است، اما زمینهٔ سیاسی و تاریخی در آن اهمیت چندانی ندارد. کوستلر خود می‌گوید دلبستگی اصلی من در این کتاب یک دلبستگی خویشتن‌نگرانه بوده است: تأثیر روان‌شناختی سلول اعدام. کوستلر در طول ماه‌های اسارت شاهد اعدام هم‌زنجیرهایش بود و هر لحظه نیز فکر می‌کرد خودش را هم اعدام خواهند کرد. او می‌نویسد:
مردن ـ حتی اگر در خدمت هدفی غیرشخصی باشد ـ همیشه امری شخصی و خصوصی است. بنابراین، ناگزیر این صفحات، که بیشترش در خوف و انتظار واقعی مرگ نوشته شده است، خصلتی شخصی و خصوصی دارد. افکاری که در سر یک مرد محکوم می‌گذرد، از نظر روان‌شناختی جالب است. نویسندگان حرفه‌ای کمتر امکان داشته‌اند چنین جریانی را شخصاً تجربه کنند. من سعی کرده‌ام این افکار را تا آن‌جا که می‌توانسته‌ام صریح و مختصر و مفید ارائه دهم. اما نکته دیگری هم هست: معتقدم که جنگ‌ها فقط ده‌درصدشان عملیات جنگی است و نوددرصد باقی، رنجی است که به چشم نمی‌آید. بنابراین شاید این شرح مرده‌شوی‌خانه‌های دربستهٔ نفوذناپذیر اندلس ماهیت جنگ داخلی اسپانیا را بهتر از شرح نبردها آشکار کند.

گفت و گو با مرگ ، کتابی از آرتور کوستلر ، در ابتدا در سال 1937 به عنوان بخشی از کتاب خود با عنوان عهد اسپانیایی منتشر شد ، که در آن او تجربیات خود را در طول جنگ داخلی اسپانیا شرح می دهد. قسمت دوم کتاب از عهد اسپانیایی جدا شد و با اصلاحاتی جزئی ، تحت عنوان گفت و گو با مرگ منتشر شد . این کتاب تجربیات زندان کوستلر را در زمانی که منتظر اجرای حکم اعدام خود بود، شرح می دهد. این کتاب در اواخر پاییز سال 1937 بلافاصله پس از آزادی از زندان نوشته شد ، هنگامی که این وقایع هنوز در خاطره وی زنده بودند.

می گویند اندیشیدن و فلسفه ورزی اساسا با آگاهی انسان از مرگ, این سرنوشت گزیرناپذیر آغاز می شود پس بی سبب نیست که در درازای تاریخ اندیشه بشری هیچ فیلسوفی نباشد که از «مرگ» سخنی نرانده باشد.

  مشخصات کتاب
  شابک9789643125752
  نویسنده

  آرتور کوستلر

  مترجم

  خشایار دیهیمی

  نصرالله دیهیمی

  زبانفارسی
  ناشرنشر نی
  جلدشومیز
  قطعرقعی
  تعداد صفحه263
  سال انتشار1401

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب