بزرگترین کتابها به یک دلیل کلاسیک تعریف می شوند.  آنها توسط بزرگترین ذهن ادبیات زمان خود نوشته شده اند ، دارای مضامین ، شخصیت ها ، تجربیات ، احساسات و دیدگاه های جهانی هستند که امروزه نیز مرتبط است. برخی از آنها کتب الهام بخشی هستند که کل ژانرهای مدرن ادبیات داستانی از آنها سرچشمه گرفته اند. اگر عاشق مطالعه هستید ، در اینجا یک لیست کامل محبوب ترین و بهترین کتاب ها با موضوعات مختلف برای شما آورده شده است که در این مقاله به 15 عدد از این کتابها میپردازیم ، مقالات بعدی ما را دنبال کنید و به لیست 15 کتاب بعدی دست پیدا کنید.
توصیه می شود همه حداقل یک بار این کتابها را بخوانند - بعضی از آنها کلاسیک های شناخته شده و برخی دیگر برترین های مدرن هستند. ولی همه ارزش حداقل یک بار خوانده شدن در زندگی شما را دارند!

1- کتاب کشتن مرغ مقلد (مینا) نوشته ی هارپر لی
این کلاسیک بی انتها که در سال 1960 منتشر شد ، به بررسی رفتارهای انسانی و وجدان جمعی در اوایل قرن 20 می پردازد.  طنز رشته های ظریف تعصب ، نفرت ، ریا ، عشق و بی گناهی را بهم می آمیزد و یکی از بهترین رمان های نوشته شده را خلق می کند.

2- کتاب 1984 نوشته ی جرج اورول ( لینک خرید کتاب )
اگرچه 1984 از ما عبور کرده، اما جهنم دیکتاتوری جورج اورول که دنیایی از کنترل ، ترس و دروغ است هرگز ارتباط بیشتری با دنیای ما نداشته است.  به زندگی وینستون اسمیت بپردازید زیرا او در حال رشد با طبیعت انسانی خود در دنیایی است که فردیت ، اراده آزاد و عشق ممنوع است.

3- کتاب هری پاتر و سنگ جادو نوشته ی جی کی رولینگ
حاضرم شرط ببندم که شما در مورد هری پاتر شنیده اید ، اما آیا تا به حال کتاب هایش را خوانده اید؟  با هری پاتر همراه باشید تا سفر خود را به دنیای جادو آغاز کنید ، جایی که او به عنوان پسری مشهور زندگی می کند. از هاگوارتز دیدن کنید ، با شخصیت های مورد علاقه خود دیدار کرده و تماشاگر رشد هری به عنوان یکی از مشهورترین شخصیت های ادبی در جهان باشید.

4- کتاب ارباب حلقه ها نوشته ی جی ار ار تالکین
سرزمین میانه یک دنیای فانتزی شگفت انگیز و گسترده است که مملو از آشوب ، قهرمانان ، شر و بی گناهی است.  اگرچه تکمیل تلاش قهرمان ما ، فرودو بگینز غیرممکن به نظر می رسد ، این سه گانه داستان پیروزی در غیرممکن ترین شرایط است.

5- کتاب گتسبی بزرگ نوشته ی اسکات فیتزجرالد
گتسبی بزرگ که در سال 1925 منتشر شد ، انحطاط عصر جاز و ورود یک مرد را به دنیایی بررسی می کند که در آن حتی کسانی که بهترین زندگی را دارند نمی توانند عشق کسب کنند.

6- کتاب غرور و تعصب نوشته ی جین آستین ( لینک خرید کتاب )
یکی از مشهورترین رمان های تمام دوران، غرور و تعصب، جزئیات خواستگاری دو شخصیت مخالف را در دنیایی ارائه می دهد که آداب و ادب از اهمیت بالایی برخوردار است.

7- کتاب خاطرات یک دختر جوان نوشته ی آنه فرانک
خاطرات آنه فرانک فراموش نشدنی و بسیار تأثیرگذار ، روایتی خام از زندگی دختر جوانی است که از نازی ها پنهان شده است. با وجود شرایطی که دارد ، آنه معتقد است که مردم هنوز هم قلباً خوب هستند و دنیا پر از زیبایی است: او زندگی شما را تغییر خواهد داد.

8- کتاب دزد کتاب نوشته ی مارکوس زوساک
دزد کتاب که در خلال سال 1939 در آلمان نوشته شد، داستان لیزل را دنبال میکند که چگونه او کتاب ها را از استبداد حاکمیت نازی ها نجات داد. در همین حال ، خانواده او یک مبارز یهودی را در زیرزمین خود پنهان کرده اند و این مرگ است که با نگاه تحقیرآمیز به خانواده ، داستان ما را روایت می کند. رشادت هایی را که بندرت در جهان یافت می شود و دوستی هایی را که در بعیدترین شرایط شکل می گیرد، با این کتاب تجربه کنید.

9- کتاب هابیت نوشته ی جی ار ار تالکین
اگرچه فیلم ها به طرز غیرقابل توجیهی طولانی هستند ، اما هابیت در اصل به عنوان یک کتاب کوتاه کودکان نوشته شده است. برای اولین بار با شخصیت های مورد علاقه خود دیدار کنید زیرا بیلبو بگینز فراموش نشدنی، از مناظر خشن زمین میانه عبور می کند تا اژدها را به چالش بکشد.

10- کتاب زنان کوچک نوشته ی لوییزا می آلکوت
به چهار خواهر بپیوندید که هر کدام شخصیت برجسته خود را دارند ، زیرا آنها در قرن نوزدهم انگلستان روی سن می روند. مبارزات آنها را تجربه کنید و از عیب های آنها لذت ببرید ، زیرا این دختران زنان قوی می شوند.

11- کتاب 451 درجه فارنهایت نوشته ی ری بردبری
کتاب ها ممنوع هستند و شخصیت اصلی ما گای مونتاگ است که هر کتابی را که پیدا کند میسوزاند.  دنیای جهنمی ری بردبری که معمولاً با 1984 جورج اورول مقایسه می شود ، تفسیری ناراحت کننده درباره اعتیاد و وابستگی جوامع غربی به رسانه و انطباق است.

12- کتاب جین ایر نوشته ی شارلوت برونته ( لینک خرید کتاب )
مسلماً یکی از بانفوذترین قهرمانان داستانی در تمام دوران ها ، جین ایر است که با وجود کودکی آشفته و جامعه سرکوب شده ویکتوریایی ، زنی قدرتمند و محکم است.

13- کتاب مزرعه حیوانات نوشته ی جرج اورول

این هجو معروف 1945 ، خطرات واقع بینانه انقلاب و پویایی حیوانات را که ناگزیر از آن تسلیم می شوند ، بررسی می کند.

14- بر باد رفته نوشته ی مارگارت میشل
داستان کتاب در طول جنگ داخلی در جنوب اتفاق می افتد ، این احتمال وجود دارد که اگر فیلم را دوست دارید ، کتاب را نیز دوست داشته باشید.  گرچه شخصیت اصلی و دنیایی که او در آن زندگی می کند نفرت انگیز است، اما ذهنیت خواننده، هنگامی که این رمان عدالت سرنوشت سازی را جلب میکند و اسکارلت و جنوب جنگ های خود را میبازند، به هم می خورد.

15- شکارچی در چاودار نوشته ی جی دی سلینجر
شکارچی در چاودار با بازی نوجوان بدبین اصلی، چالش ها و انزوای دوران بلوغ را بررسی می کند.  همانطور که هولدن کالفیلد شانزده ساله را دنبال می کنید ، در این رمان که مخاطبان خود را به چندین دهه تقسیم کرده است ، پیام خود را رمزگشایی کنید.
همانطور که در بالا گفته شد ادامه ی بررسی این لیست از کتاب های جذاب و خواندنی را در قسمت دوم این مقاله دنبال کنید.